Jakie potrawy wybrać, aby schudnąć?

Mam 16 lat, 164 cm wzrostu, i ważę 65. Wiem, może nie mam nadwagi, ale troszkę tego ciałka za dużo. Nie chcę używać jakiejś rygorystycznej diety, tylko po prostu chcę zmienić swój styl odżywiania się. Lekarz nie stwierdził u mnie żadnych chorób. Uważam że jeśli będę ćwiczyć i jeśli zdrowe potrawy pozbędę się kilku zbędnych kilogramów. Wcześniej nie stosowałam żadnej diety, w mojej rodzinie nikt nie cierpi na otyłość, a wysiłek fizyczny to 3 godz. w-f tygodniowo i czasem w domu 30 minut. Nie mam określonego tryby odżywiania się jem w nie określonych godzinach. Chciałabym po prostu poznać jakieś przykładowe potrawy jakie mogę jeść. Ewentualnie jakieś ćwiczenia. Proszę o pomoc!

Witam,

zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.

Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Ponadto należy pamiętać o poniższych zasadach:

  • Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
  • Nie można zapominać o śniadaniu.
  • Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
  • Należy dokładnie żuć każdy kęs.
  • Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam