Jakie powinno być dalsze postępowanie w przypadku obecności torbieli piersi?

Witam. 2 miesiące po porodzie wyczułam guzka w piersi, USG wykazało torbiel. Mam też kilka mniejszych w drugiej piersi. Radiolog poinformował mnie, że przyczyną ich pojawienia mogą być zmiany hormonalne po ciąży laktacja (karmiłam piersią tylko 3 tyg,), Jakie powinno być moje dalsze postępowanie w przypadku obecności torbieli piersi?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Torbiele w obrębie piersi mogą być związane z laktacją. Jeśli chodzi o dalsze postępowanie to proponuję skonsultować się z ginekologiem, który skieruje Panią na ponowne badanie USG po pewnym czasie i ewentualnie zaleci dodatkowo wykonanie mammografii.