Jakie powinno być tętno podczas wysiłku fizycznego?

Witam, trenuje bieganie od pięciu lat, ale nigdy nie sprawdzalam tętna. Dopiero od niedawna to robie i czasami na spokojnym wybieganiu, gdzie mogę cały czas rozmawiać tętno wynosi okolo180 uderzeń albo i wiecej, a na drugi dzien przy bardziej wymagajacym treningu średnie tętno 135. Czy to jest normalna reakcja? Dodam, że jako dziecko byłam pod stałą opieką kardiologa. Pamietam też fakt, jak kilka lat temu podczas badania EKG pani doktor dziwiła się moim wynikom, bo wyglądały jak wyniki małego dziecka.

Szanowna Pani, tak "na oko" określa się maksymalne tętno wzorem 200-wiek a więc w Pani przypadku byłoby to ok 170 ud/min. Im człowiek jest bardziej aktywny fizycznie/wysportowany tym tętno podczas wysiłku maleje