Jakie powinny być prawidłowe wyniki pomiaru cukru w ciąży?

Dzień dobry. W pierwszej ciąży miałam cukrzycę ciążową. Byłam na diecie. Obecnie jestem w drugiej ciąży i mój lekarz zalecił mi od początku stosować dietę. Proszę mi powiedzieć, jakie powinny być prawidłowe wyniki na czczo i po posiłkach (po 2 godz.). Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Zawartość cukru we krwi (glikemię) podaje się w miligramach na 100 ml krwi (mg%) lub w milimolach na litr (mmol/l). Związek między nimi określany jest wzorem [mmol/l] x 18 = mg%.

I tak, prawidłowa glikemia na czczo to 60-99 mg/dl (3,4-5,5 mmol/l). Glikemia poposiłkowa powinna wynosić natomiast poniżej 140 mg/dl (7,8 mmol/l).

Polecamy artykuł na ten temat http://portal.abczdrowie.pl/jak-rozpoznac-cukrzyce.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl