Jakie powinny być wymiary komór serca u dorosłego?

Dzien dobry Czy wymiar koncowo rozkurczowy lewej komory 59 mm u 33 letniego mezczyzny wyjatkowo atywnego fizycznie od lat bez innych nie prawidlowosci w badaniu echo kardiograficznym oraz objawow ze strony ukladu sercowo naczyniowego . Powinnien byc powodem do niepokoju? Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

a jakie są objawy? czy jest nadciśnienie tętnicze? konieczna wizyta u lekarza kardiologa.