Jakie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Mam regularne miesiączki co 28 dni. Kochałam się z moim chłopakiem 1 grudnia z wyliczeń miałam dni niepłodne, kochaliśmy się bez zabezpieczenia, był to stosunek przerywany. Niestety miesiączka niespodziewanie się przesunęła i dostałam wcześniej, 14 grudnia. Z wyliczeń więc wynika ze stosunek był w sam dzień owulacji. Czy pomimo tego, że 14 grudnia dostałam miesiączki jest możliwość ciąży? Obawiam się ponieważ zauważyłam na bieliźnie bardzo biały jakby mleczny śluz, dodam że jestem w 11 dniu cyklu. Proszę o odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Użytkowniczko!

Każda aktywna seksualnie para w wieku prokreacyjnym powinna liczyć się z możliwością ciąży. Przy współżyciu bez zabezpieczenia ryzyko zajścia w ciążę w najbardziej płodnym dniu cyklu (dniu owulacji) wynosi ok. 25-30%. Szansa ciąży mimo stosowania antykoncepcji wyznacza indeks Pearla.
Proszę poczekać do terminu miesiączki i wykonać test ciążowy z krwi lub moczu. Nawet jeśli doszło do zapłodnienia, zarodek może się nie zagnieździć, a nawet jeśli się zagnieździ, to w terminie miesiączki może dojść do poronienia.

/pytania/czy-jestem-w-ciazy-24
Zachęcamy do zadawania kolejnych innych pytań.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl