Jakie preparaty będą przydatne na bliznę?

Witam, dwa tygodnie temu mialam wypadek, uderzylam glowa w most jadac na rowerze, w wyniku czego powstala gleboka rana na czole. Rana zostala zszyta, jest zasklepiona i czekam az odejdzie strup. Pozniej chce rozpoczac proces leczenia blizny. Prosze o porade w tej sprawie, jak sie z nia obchodzic I jakie preparaty bede przydatne na taka blizne. Pamela

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę stosować maść Cepan - może już Pani rozpocząć stosowanie po zdjęciu szwów. Drugim, droższym preparatem jest Unigel - ten preparat należy nałożyć na ranę i przykryć ranę sterylnym, nieprzylegającym gazikiem, który należy umocować za pomocą bandaża lub plastra.