Jakie produkty mleczne można jeść przy diecie na odchudzanie??

Witam serdecznie od (x czasu słyszę że spożywanie nabiału takich jak mleko, jogurty, twarogi powodują twardą skórę.) W takim razie jakie produkty mleczne można jeść a które nie przy diecie na odchudzanie??

Dzień dobry,
Nie spotkałem się jeszcze szczerze mówiąc ze stwierdzeniem, że mleko i przetwory mleczne powodują twardnienie skóry.
Osoby zdrowe, które dobrze tolerują te produkty mogą wybierać je w codziennej diecie. Nie będą one powodowały żadnych dolegliwości.
W kwestii diety odchudzającej natomiast, można spożywać praktycznie wszystkie produkty (jeśli nie ma przeciwwskazań zdrowotnych), należy jednak zwrócić uwagę na ilości i jakość. Nie jest na przykład prawdą, że pieczywo, czy makaron tuczą. Tuczy jedzenie ich w dużych ilościach i dodawanie na przykład tłustych sosów. Najważniejsze w diecie jest jedzenie zdrowych, świeżych i różnorodnych produktów, żeby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze.
Mam nadzieję, że udało mi się choć trochę nakierować na tory prawidłowej diety, jeśli jednak chciałby Pan dowiedzieć się więcej, zapraszam na mojego bloga lub instagram. Zamieszczam tam sporo informacji.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/