Jakie produkty należy jeść, aby nie stracić okresu podczas diety?

Witam. Mam 15 lat, ważę 62,5 kg przy 170 cm wzrostu. Odchudzam się od bardzo dawna, jednak bez efektu. Tym razem chcę naprawdę schudnąć. Jednak nie chcę stracić okresu. Staram się prowadzić zbilansowaną dietę (1200-1300kcal), ale nie wiem jaki rodzaj pożywienia i co powinnam jeść, aby okresu nie utracić. Jakie witaminy oraz minerały są potrzebne przy zdrowym funkcjonowaniu? Więc jakie produkty powinnam jeść i w jakich ilościach? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała jest odpowiednia do wieku, wzrostu i płci.
Odnośnie ilości zalecanych porcji produktów z poszczególnych grup żywności zajrzyj na:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci
Nie ograniczaj ilości kcal, potrzebujesz energii do nauki i aktywności fizycznej.
Jeśli chcesz "zlikwidować" cm "tu i ówdzie" - ćwicz.

Regularna aktywność fizyczna zapobiegnie tyciu i ułatwi wymodelowanie sylwetki.
Zajrzyj na: www.abccwiczenia.pl (ćwiczenia są przeznaczone dla osób zdrowych, osoby młode powinny być nadzorowane przez osoby dorosłe).

Istotna jest regularność w spożywaniu posiłków.
Jadaj 4-5 posiłków, w odstępach ok. 3 godzinnych.
Pamiętaj, aby się nie przejadać (dobrze jest czuć lekki niedosyt).

Pozdrawiam
----------------------------------
Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.