Jakie produkty spożywać, aby spalić tłuszcz i nie powiększyć masy mięśni?

Hej. Mam na imię Ewa i mam 17 lat. Ważę 54 kg przy wzroście 164 cm. Postanowiłam schudnąć, więc zapisałam się na siłownię. Niestety, nie wiem jakie produkty mam spożywać, aby spalić tłuszcz i aby nie powiększyć masy mięśni. Czy ma to być dieta bogata w białko, czy może w węglowodany? Ile kcal powinnam dziennie spożywać? Dodam, że na siłownie chodzę 3-4 razy w tygodniu po 60 min. Biegam na bieżni, jeżdżę na rowerku, robię brzyszki i wykonuję ćwiczenia na nogi.

Witam!

Twoje BMI wynosi 20,14. Odpowiada to wartości poniżej 50 centyla. Nie powinnaś się odchudzać.

Zapotrzebowanie energetyczne dla dziewcząt w Twoim wieku, przy umiarkowanej aktywności fizycznej wynosi ok. 2500 kcal. Przy aktywności dużej wzrasta do 2900 kcal.

Piramidę Zdrowego Żywienia dla dzieci i młodzieży znajdziesz pod adresem: http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam