Jakie produkty spożywcze mają korzystny wpływ na sprawność seksualną?

Witam, jestem młodym człowiekiem (20 lat), poszukuje produktów spożywczych które mają korzystny wpływ na sprawność seksualną. Jakie to produkty?

Dieta powinna być jak najbardziej urozmaicona. Szczególnie powinien Pan spożywać produkty bogate w cynk, żelazo, witaminę E, kwas foliowy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe. Składniki te dostarczy Pan spożywając: ryby (zwłaszcza łosoś, śledź, makrela, tuńczyk, sardynki) i owoce morza (np. krewetki, małże, ostrygi, homary), podroby (np. wątróbka), orzechy i pestki (zwłaszcza orzechy włoskie, pestki dyni, migdały, słonecznik) oraz warzywa takie jak: seler, por, pietruszka, dynia, czosnek, bakłażan, brokuły, kalafior, papryka, szparagi, sałata. Z owoców wskazane są m.in.: awokado, ananas, banany, kiwi, jeżyny. Ponadto: miód (w umiarkowanych ilościach), przyprawy: bazylia, imbir, kurkuma, cynamon, kardamon, chili, gałka muszkatołowa. Należy także pamiętać, aby wyeliminować produkty szkodliwe takie jak: alkohol, kawa, nadmiar tłuszczu (m.in. potrawy typu fast-food), cukier, słodycze, wyroby cukiernicze. Pozdrawiam i zapraszam na stronę www.lekkoizdrowo.pl