Jakie produkty zawierające cukry proste o wysokim IG najlepiej zjeść tuż po przebudzeniu?

Jakie produkty zawierające cukry proste o wysokim IG najlepiej zjeść tuż po przebudzeniu? Trenuję siłowo 5-6 razy w tygodniu, więc aby zatrzymać katabolizm po 8h snu tuż po przebudzeniu muszę dostarczyć energię w postaci wyżej wymienionych cukrów możliwie najszybciej.

Dzień dobry,
Wysoki IG mają wszystkie słodkie produkty i słodkie owoce. Z owoców najwięcej cukru (a więc najwyższy indeks glikemiczny) mają owoce suszone: morele, figi, śliwki, daktyle, rodzynki oraz świeże owoce: banany, winogrona. Z pozostałych produktów sporo cukru i bardzo dobrą przyswajalność mają soki owocowe np. sok ananasowy, sok pomarańczowy, sok jabłkowy. Do potraw można również dodać miód
Pozdrawiam
Maja Czerwińska-Rogowska dietetyk Gryfice