Jakie produkty żywnościowe na przemianę materii?

Dzień dobry Chciałabym zapytać jak łączyć ze sobą spożywane pokarmy aby poprawić przemianę materii??Od których najwięcej się tyje a jakie można jeść i się nie przybierze na wadze?na pewno są to warzywa i niektóre owoce Dziękuje Joanna

Witam, najkorzystniejsza byłaby ocena Pani sposobu żywienia, zachęcam do prowadzenia przez kilka dni dzienniczka żywieniowego, by móc ocenić czy nie popełnia Pani błędów żywieniowych, które mogą negatywnie wpływać na przemianę materii czy masę ciała.

W celu ułożenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Serdecznie pozdrawiam

Witam. W diecie oprócz kalorii istotne są inne składniki mineralne tj. białko, węglowodany, witaminy czy minerały. Prawidłowa dieta powinna składać się w około 60% z węglowodanów, 25% z tłuszczu i 15 % białka. Przemianę materii poprawiają m.in przyprawy ziołowe, produkty bogate w błonnik, owoce cytrusowe. Po dokładniejsze zalecenia żywieniowe zapraszam na stronę www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska