Jakie produkty żywnościowe przy refluksie żołąkowo-przełykowym

Witam! Cierpie na refluks żołądkowo - przełykowy. Na różnych stronach internetowych odnajduje sprzeczne informacje co do produktów zalecanych i niewskazanych. Głownie chodzi mi mi o zwykłe pieczywo przenne oraz mleko? Czy prawda jest ze łyżeczka cukru moze pomoc przy dolegliwosciach? I jak to jest z tymi owocami i warzywami, poniewaz na jednej stronie wyczytalem ze kalafior i brokul sa niewskazane a na innej ze wrecz zalecane, podobnie jest z surowymi jablkami :) Pozdrawiam Marcin .

pszenne pieczywo: jeśli nie ma Pan kłopotów z zapaleniem błony śluzowej żołądka, przełyku to wybieramy pieczywo razowe, graham, a pszennego unikamy. Jeśli jest jakiś stan zapalny - pszenne będzie najlepsze.

mleko: duże ilości, szczególnie przed snem nie, ale małe ilości nie ma problemu.

cukier: nie słyszałam o takiej teorii :)

kalafior i brokuły: mogą działać wzdymająco, a przez to nasilać dolegliwości. Jeśli już to niewielkie ilości, gotowane w duże ilości wody, bez przykrywki.

surowe jabłka: to już jest bardzo osobnicze. Warto to sprawdzić na sobie czy czuje się Pan po jabłkach ok czy nie.

Pozdrawiam