Jakie ryzyko ciąży przy pękniętej prezerwatywie?

Witam, (kobieta lat 20). Niedawno rozpoczęłam współżycie, z moim partnerem używamy tylko prezerwatyw jako zabezpieczenia. Wczoraj odbyliśmy stosunek i krótko po pierwszym wytrysku (oczywiście po zmianie prezerwatywy) zaczęliśmy się znowu kochać i po jakimś czasie zaważyliśmy ze prezerwatywa kompletnie pękła. Nie wiem jak długo była zepsuta, natomiast do drugiego wytrysku jeszcze wtedy nie doszło. Obawiam się tylko, że jakieś pozostałości mogły się dostać do środka, a na dodatek po kilku godzinach zauważyłam na bieliźnie skrawek nieszczęsnej prezerwatywy, który najwyraźniej po stosunku pozostał w pochwie... To straszne, ale czy istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mogę zajść w ciążę? Proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Zastanawiam się nad zażyciem tabletki "po", tylko obawiam się skutków ubocznych. A jeżeli chodzi o mój cykl to stosunek miał miejsce ok 10 dni po zakończeniu krwawienia. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W tej sytuacji mogło dojść do przeniesienia plemników do Pani dróg rodnych.
Natomiast nie wiem, w którym dniu cyklu miał miejsce stosunek oraz ile dni trwają cykle. Dlatego trudno określić czy był to czas dni płodnych czy niepłodnych co wpływa na ryzyko zajścia w ciążę.
Jeżeli zaś chodzi o tabletkę po stosunku ma ona dużo działań niepożądanych. Dlatego należy rozważyć czy warto ją przyjmować.

Pozdrawiam