Jakie ryzyko zajścia w ciążę występuje po ominięciu 20 tabletki?

Witam. Zapomniałam 20 tabletki, którą powinnam przyjąć o godz.19-21. Wcześniejsze tabletki zażywałam regularnie, żadnej nie pominęłam. W dniu w którym powinnam zażyć tabletkę doszło do stosunku, a pominiętą tabletkę przyjęłam następnego dnia rano o godz.8. Kolejną, 21 tabletkę zażyłam o stałej porze oraz zgodnie z zaleceniami z ulotki rozpoczęłam nowe opakowanie, nie robiąc przerwy. Moje pytanie brzmi zatem, jakie jest ryzyko zajścia w ciążę i kiedy powinnam zrobić sobie ewentualny test ciążowy, żeby jak najszybciej pozbyć się wątpliwości?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami ulotki i prawdopodobnie uchroni to Panią przed niechcianą ciążą (tak zazwyczaj podają producenci pigułek, proszę sprawdzić w swojej ulotce). Jednak dla pewności może Pani wykonać test ciążowy za około 3 tygodnie.

Pozdrawiam!