Jakie są alternatywne metody dla aparatu ortodontycznego?

Witam Miałam złożony aparat pierwszy raz w wieku 12 lat niestety żeby po 2lach spowrotem wróciły do stanu poprzedniego. Następnie w wieku 26lat założyłam 2raz aparat po 2latach znowu ściągnęłam miałam chodzić w kładkach ale oczywiście po kilku miesiącach przestałam i po raz drugi żeby wróciły :( a zwłaszcza 1 jest dużo bardziej wysunięta niż inne :( siostra miała podobnie tylko jej usunęli 4 i żeby się zachowały a mi niż nie zrobili i dalej mam wystające zęby. Już nie dam sobie założyć 3raz aparatu bo to nie dla mnie czy są inne metody? Bo już myślę o implancie.:(

Proponuję w takim razie najpierw poszukiwanie przyczyn nawrotu wady zgryzu - zaburzeń czynnościowych organizmu, wady postawy i zgryzu a także asymetrii czaszkowej i płaszczyzny zgryzu względem podstawy czaszki. Potem przyjdzie czas na planowanie metod korekty Pani stanu. Pozdrawiam