Jakie są czynniki decydujące o przerwaniu leczenia kanałowego?

Jakie są czynniki decydujące o przerwaniu leczenia kanałowego. Bo mam taka sytuację i lekarz powiedział że nie wie czy da radę uratować zęba jest straszny stan zapalny w zębie dwa razy miała i jak nic nie pomoże to będzie trzeba go sie pozbyć jest to górna szóstka ząb cały czas boli jest rozrywanie zęba i przy dotyku oraz przy dziaśle na dotyk

Witam
Decyzje o przerwaniu leczenia podejmujemy, gdy są trudności w opracowaniu zęba- niedrożne kanały, trudna anatomia- a stan zapalny nadal się utrzymuje. Osobiście w takich przypadkach kieruję pacjentów do specjalisty zajmującego się leczeniem pod mikroskopem- dla osoby z większym doświadczeniem ząb może być mniej problematyczny.Dodatkowo w niektórych przypadkach można jeszcze rozważyć resekcję korzenia (czyli odcięcie jego wierzchołka z wyłuszczeniem zmian) Inną kwestią jest duże zniszczenie zęba, które uniemożliwia sensowną odbudowę po leczeniu- wtedy decyzja jest prosta.
Moja rada- jeśli bardzo zależy Pani na zębie to czasami warto skonsultować to z innym lekarzem.

Lek. dent. Katarzyna KochaĹczyk

każdego zęba leczy się obecnie na jednej wizycie - w przypadku górnej 6 to około 1,5 - 2 godziny - nie ma potrzeby ekstrakcji zęba - trzeba znaleźć lekarza zajmującego się endodoncją
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk