Jakie są dalsze zalecenia w przypadku zdiagnozowanych kłykcin kończystych?

Dzień dobry, mam pytanie i potrzebuję konkretnej odpowiedzi. Byłam u trzech ginekologów, z czego dwóch powiedziało, ze mam klykciny, jedna Pani dr, ze nie. Mimo to leczyłam je aldara i condylina. Po tym drugim klykciny ładnie odpadły, ale powstały dwie nowe. Powiedziałam o tym mojemu partnerowi, on nic nie ma. Wcześniej współżyłam z nim, bo nie zdawałam sobie sprawy, że to jest to. 1. W jaki sposób on powinien być leczony i czy powinien skoro nie ma widocznych zmian? 2. Czy skoro ja już z nim współżyłam wielokrotnie (bez zabezpieczenia) i on pewnie się zaraził, to czy to jest dla nas groźne ? - co robić konkretnie, aby nie zarażać się dalej? Jeśli on nie ma zmian, a gdy ja mam to już z nim nie współżyje. 3. Czy będę mogła zajść w ciążę po wyleczeniu klykcin? A co w sytuacji, gdy one będą pojawiać się dalej? Dodam, ze condylina skutecznie zabiła 10 brodawek, a 2 wyszły ostatnio po ok miesiącu. W tym czasie współżyłam z partnerem tylko z zabezpieczeniem. Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

Witam, Pani powinna byc pod okresową kontrola ginekologiczną. Ocena, przede wszystkim, szyjki macicy, egularne cytologie. Co do zmian zewnętrznych - te trzeba zobaczyć , żeby odpowiednio leczyć. Condyline powoduje ból. Jest dobrym lekiem, ale nie kazda Pani go toleruje. Wtedy mogę je usunąć np przez elektrokoagulację. Co do męża proponuję wizytę. Na pierwszej wizycie omówienie ... a następnie mąż sam się będzie kontrolował, do wystąpienia ewentualnych zmian skórnych. Gdy takie sie pokażą to usunę. Pozdrawiam. prosze poczytac na www.prepmed.pl