Jakie są ewentualne przeciwwskazania do podania szczepionki dla 7-tygodniowego chłopca?

Dzień dobry, jestem mamą 7 tygodniowego chłopca. Za tydzień mamy wyznaczone szczepienia. Bardzo boję się skutków ubocznych. Jakie są ewentualne przeciwwskazania do podania szczepionki? Proszę o odpowiedź.

Milena Lubowicz

Przeciwwskazania do szczepień:
-ciężkie zaburzenia odporności (niektóre wrodzone niedobory odporności, AIDS, leczenie nowotworów złośliwych, po przeszczepieniu narządów)
-gdy szczepionka zawiera żywe wirusy, a dziecko otrzymało preparaty krwi lub immunoglobulinę
-gdy szczepionka zawiera żywe drobnoustroje, a dziecko otrzymało „żywą” szczepionkę w ciągu ostatnich 4 tygodni
-u dziecka występują objawy ostrej choroby o cięższym przebiegu (np. gorączka powyżej 38,5°C) lub doszło do zaostrzenia choroby przewlekłej
Nie ma powodów do obaw w związku ze szczepieniami. Skutki oboczne zwykle są łagodne w postaci wysypki lun stanu podgorączkowego. Skutki zachorowania na chorobę, przed którą chroni szczepionka są dużo poważniejsze. Polecam lekturę:
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/czy-szczepienia-sa-bezpieczne-i-dlaczego-wywoluja-tyle-kontrowersji_38033.html
Pozdrawiam