Jakie są hormony zapobiegające hipoglikemii?

jakie są hormony zapobiegające hipoglikemii i zapobiegające hiperglikemii. największe ryzyko wystąpienia zaburzeń metabolizmu CHO występuje w sytuacji gdy posiłki spożywane są w jakich godzinach? produkty z jakim GI są korzystniejsze dla zdrowia i dlaczego ?? Stosowanie GH oraz LTH przez zawodników wiążę się z ich działaniem na ?? Ile płynów powinien przyjmować 70 kg zawodnik podczas 2 h treningu, skoro mimo wypicia 1 l napoju zazwyczaj po jego zakończeniu waży 68 kg?

Ilość płynów powinna być dostosowana na podstawie rodzaju treningu, jego częstotliwości oraz jego intensywności. Należy pamiętać, że w wypadku kiedy trening trwa dłużej niż godzinę, należy włączyć płyny izotoniczne.

Pozdrawiam
Dietetyk kliniczny, Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)