Jakie są inne zabezpieczenia oprócz prezerwatyw i tabletek antykoncepcyjnych?

Witam,

jakich metod antykoncepcyjnych można używać zamiast prezerwatyw i pigułek antykoncepcyjnych? Proszę mi polecić skuteczną metodę zapobiegania ciąży.

Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

istnieje szereg różnych metod antykoncepcyjnych. Jeśli ktoś nie chce stosować tabletek antykoncepcyjnych i prezerwatyw, może wybrać plastry antykoncepcyjne, spiralę wewnątrzmaciczną (uwalniającą lub nieuwalniającą hormonów), kapturki dopochwowe, środki plemnikobójcze czy metody naturalne (ustawienie w kierunku coraz mniejszej skuteczności). Najskuteczniejszą metodą antykoncepcyjną jest sterylizacja (w Polsce prawnie niedozwolona).