Jakie są interpretacje wyników dopplera płodu w 31 tygodniu?

Proszę o interpetacje wyników dopplera płodu 31tyg 5dni: Fala tętna tętnicy pępkowej: RI 0,70 PI 1,22 S/D 3,34 HR 138u/min Fala tętna prawej tętnicy środkowej mózgu: RI 0,84 PI 1,81 S/D 6,15 HR 129u/min Rt MCA/PI tętnicy pępowinowej 1,484 lekarz robiący to badanie nie miał zastrzeżeń, trzy dni później mój ginekolog zobaczył na usg, że dziecko jest owiniętę pępowiną wokół szyji. Czy te wyniki wskazują na jakieś niebezpieczeństwo? Jakie mogą być konsekwencję owinięcia pępowiną raz wokół szyji?

Lek. Tomasz Budlewski

proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego, jeśli dziecko będzie nadal owinięte pępowiną może to być wskazaniem do wykonania cięcia cesarskiego. proszę udać się do lekarza ginekologa.