Jakie są konsekwencje glukozy w moczu?

Witam Obecnie jestem w 37 tygodniu ciąży. Badanie krzywej cukrowej miałam ok 24t.c wyszło w normie. Nastepnie w trzecim trymestrze w co drugim badaniu moczu wychodzi mi cukier w granicach do 50mg/dl ok33 t.c mialam ponownie powtórzone badanie obciążenia glukoza. Wynik wyższy nieco od poprzedniego ale w mormie. Jaka może byc przyczyna glukozy w moczu?? Jakie są jej konsekwencje??

Dzień dobry,

Glukoza w moczy pojawia się najczęściej , jeśli we krwi przekroczony jest tzw. próg nerkowy, czyli cukier we krwi jest zbyt wysoki.
Proszę dokładnie sprawdzić swoje wyniki, według aktualnych wytycznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego 2017 r. cukrzycę ciążową rozpoznajemy, jeśli cukier na czczo wynosi >= 92 mg/dl, w 1 h testu obciążenia >=180 , a w 2 h testu >=153 mg/dl. Wystarczy, aby spełniony był jeden warunek. Może nie wzięła Pani pod uwagę obecnie obowiązujących norm? Jeśli jednak glikemie w teście ma Pani prawidłowe, proszę w aptece kupić najlepiej jałowy pojemnik na mocz i wykonać oznaczenie w innym laboratorium. Warto również, aby zaopatrzyła się Pani w glukometr i przez kilka dni pomierzyła stężenie glukozy we krwi w domu. Zaleca się, aby stężenie glukozy na czczo u ciężarnych mieściło się w przedziale 70-90 mg/dl, zaś 1h po posiłkach