Jakie są konsekwencje masturbacji dla współżycia?

jestem 25 letnim, regularnie masturbującym się prawiczkiem. kiedyś potrafiłem robić to częściej, nawet 2 razy dziennie, w ostatnich miesiącach mocno ograniczyłem masturbację. jakie skutki może to mieć kiedy będę chciał rozpocząć życie seksualne z kobietą? czy to prawda, że mogę mieć problem ze zbyt szybkim wytryskiem? czytałem, że może być tak, że będę się spuszczał jak mnie tylko kobieta złapie za penisa. w jaki sposób najlepiej przygotować się do pierwszego razu w tak późnym wieku?

Pierwszy stosunek seksualny, a także pierwszy stosunek seksualny z nową partnerką bywają dla mężczyzny stresujące (ale także dla kobiety). W czasie zbliżenia i gry seksualnej może dojść do kłopotów ze wzwodem lub szybkiego wytrysku. Ważna informacja jest taka, że doświadczenie tych problemów nie świadczy o problemie natury medycznej, ale psychologicznej (wzwody i wytryski występują przecież w czasie masturbacji). Odpowiadając na Pana pytanie: tak, może doświadczyć Pan sytuacji, w której wytrysk nastąpi szybko. Paradoksalnie zaakceptowanie tej możliwości może przynieść więcej korzyści niż poszukiwanie "magicznych sztuczek" przedłużających stosunek. Czas trwania stosunku reguluje się tym bardziej, im bardziej regularne jest współżycie. Kiedy stosunki są nieregularne, mogą pojawiać się zakłócenia w postaci szybszych wytrysków czy zaburzeń erekcji (podłoże psychologiczne - stres). Dobrym pomysłem w obszarze przygotowania się do pierwszego stosunku jest zadbanie o dobrą relację z przyszłą partnerką. Im lepiej pozna Pan partnerkę, a ona Pana, tym łatwiej będzie Panu rozpocząć życie seksualne. Szczera rozmowa na temat oczekiwań i obaw, choć wydaje się trudna do przeprowadzenia, przynosi najlepsze rezultaty i najlepiej wpływa na podniesienie poziomu satysfakcji z seksu.
Pozdrawiam serdecznie,
www.grabowski-seksuolog.pl