Jakie są konsekwencje picia napoju aloesowego w ciąży?

witam jestem już prawie w 9 miesiącu. mój mąż podczas ciazy kupował mi napój z marketu aloe pure plus . piłam to oczywiście i mi bardzo smakował. natrafiłam właśnie na artykuł w którym pisano że aloes w ciazy jest wykluczony . czy napój z marketu mógł mi szkodzić i dziecku . nigdy bym nie wpadla że napój że sklepu spożywczego mógłby szkodzić w składzie pisze o żelu z aloesu z cząstkami 12 % i dodatkowo aromat aloesowy . szkoda że producent nie napisał żeby nie pić w ciazy nie każdy jest zielarzem j się orientuję co można a co nie .

Dzień dobry, Przeciwskazaniem do spożywania aloesu w ciąży jest to, że zawarte w nim składniki mogą wywoływać skurcze macicy i przyczynić się do poronienia (choć ich zawartośc jest niewielka i ryzyko to nie jest duże, dotyczy głównie osób szczególnie wrażliwych czy mających problemy z ciążą na innym tle). Biorąc pod uwagę fakt, że jest Pani w 9 miesiącu ciąży aloes nie miał na Panią takiego wpływu, może więc być Pani spokojna o zdrowie swoje i maleśtwa. Życzę dużo zdrowia dla całej rodziny!