Jakie są konsekwencje pozostawienia fragmentu korzenia w dziąśle?

W piątek miałam usówaną ósemke. Do dziś nie mogę jeść, łykać, krew cały czas lekko wycieka mi ze szwów, jestem mocno opuchnięta, gdy mówię boli mnie, jestem osłabiona i cały czas boli. Czy to jest normalne? I jeszcze jedno pytanie, lekarz usówając mi zęba nie mógł wyrwać korzenia, ponieważ był obok nerwa, więc zostawił kawałek korzenia, zeszlifowując go by noe był ostry. Czy ten kawałek zęba nie popsuje się? Czy nie zgnije pod dziąsłem? Czy nie bd bolał? Można zostawić kawałek zęba?

Dzień dobry, z opisu wynika, że zabieg usuwania ósemki był skomplikowany. Zrozumiałe, że po takiej operacji na dziąśle i kości, może Pani odczuwać ból, być opuchnięta i mieć przez jakiś czas krwawienie. Mniej więcej po tygodniu sytuacja na pewno się poprawi. Jeżeli korzeń leży bardzo blisko nerwu, czasem lekarz nie ma innego wyjścia i lepiej jeżeli pozostawi mały kawałeczek niż uszkodzi nerw. Pani lekarz zadbał o to, by ten kawałek był jak najmniejszy. Najczęściej, taki okruch korzenia pozostawiony w kości, nie prowadzi do do żadnych komplikacji. Wygląda na to, że lekarz podjął taką decyzję, jaka w Pani sytuacji była najlepsza.