Jakie są konsekwencje usunięcia drugiego jajnika z potworniakiem?

Witam. Mam 35 lat. 20 lat temu usunięto mi Potworniaka wraz z lewym jajnikiem. Teraz okazało się, że na prawym jajniku też jest Potworniak. Ma już 8 cm/4 cm, więc laparoskopia nie wchodzi w grę. Jajnik cały czas pracuje, bo regularnie miesiączkuję. Co oznaczałaby dla mnie teraz operacja? Czy ponoszę duże ryzyko jeśli jej się nie poddam? Chciałabym mieć jeszcze jedno dziecko, poza tym obawiam się przyspieszonej menopauzy

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy jak szybki jest wzrost i np czy ciąża nie spowoduje szybszego wzrostu potworniaka , konieczna konsultacja lekarza ginekologa położnika i ginekologa onkologa aby ocenić optymalne postepowanie