Jakie są konsekwencje zjedzenia niepasteryzowanego mleka w ciąży?

Witam Jestem w 12 tc podczas wakacji na wsi nieopatrznie zjadłam kanapkę ze swpiskim masłem i swojską metką po czasie uświadomiłam sobie ze przecież swojskie masło jest z mleka niepasteryzowanego a metka tak samo jak tatar z surowego mięsa teraz martwię się czy mogłam zaszkodzić dziecku co powinnam zrobić??? czy mam powody do niepokoju. na początku ciąży wynik na toxo 0,23 IGM a norma do 0,8 jest jako niereaktywne czyli oki ale te wyniki były robione kilka tygodni przed zdarzeniem czy powinnam powtórzyć badanie? Proszę o odpoeiedz

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Według mojej opinii, nie postrzegałabym powodu do niepokoju.
Jeśli ponowne badanie miałoby Panią wprowadzić w stan spokoju, to warto ponowić.

Jednak zachęcałabym Panią, do osobistej rozmowy/kontaktu z Psychologiem, by przepracowała Pani niepokój związany z ciążą (do rozważenia przez Panią).

Serdeczności i radości Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605