Jakie są metody leczenia endometriozy?

Wiatm mam 25 lat i od kilku lat trafiałam do szpitala z powodu bólu brzucha.Jakiś czas temu po wielu przygodach pani doktor stwierdziła, że to endometrioza. Obecnie jest lepiej ale czasmi pojawia się ból. Od 3 lat biorę tabl anty. dionelle. gdy przerwałam ból był nie do wytrzymania. Pytanie czy już zawsze będę musiała je brać i czy można to leczyć innymi metodami. czy od tych tabletek można przytyć?

Terapia może być prowadzona wieloma metodami – poprzez podawanie leków hormonalnych, tzw. analogów GnRH lub sztucznego hormonu o nazwie danazol. Operacyjne leczenie endometriozy polega na wycięciu jej ognisk lub zniszczeniu ich za pomocą wysokiej temperatury bądź światła laserowego.