Jakie są metody leczenia wady wzroku i problemów z siatkówką?

Witam, mam taki problem. Poznałem dziewczynę z którą dość blisko się związałem. W między czasie naszej znajomości wyszło, że nosi soczewki kontaktowe, ponieważ ma dużą wadę wzroku. Jak się o tym dowiedziałem, to zacząłem szukać dla niej przeróżnych metod korekcji laserowej takich jak: LASIK, EPI-LASIK itd po to aby nakłonić ją do zabiegu korekcji wady.Oznajmiła mi, że nicz tego, gdyż wada ta wynika z problemów z siatkówką, które ma od dziecka. Sądzi, że ryzyko związane z zabiegiem mogłoby się skończyć niepowodzeniem. Podobno także nie można jej wczepić zostać wszczepiona soczewki fakijnej, ponieważ ma za mało komórek w rogówce. Natomiast z tego co dowiaduje się o różnych metodach laserowej korekcji, to są takie, które są przeznaczone dla osób z cienką rogówką. Takie informację wyczytałem na temate metod: EPI-LASIK, SBK-LASIK, gdzie wyraźnie jest napisane: "SBK LASIK to szansa na laserową korekcję wzroku u osób z cienką rogówką i znaczną wadą wzroku.". Czytałem także, że najnowsza metoda jest bardzo skuteczna dla osób z cienką rogówką femto-LASIK, nie znajduje nic na temat wad związanych z siatkówką, które byłyby przeciwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. Z jej informacji wiem, że 6 lat temu przeszła zabieg laserowania siatkówki i od tej pory co pół roku chodzi na badania kontrolne. Na tych badaniach lekarz z centrum do którego chodzi stwierdza, że ta siatkówka jest bardzo dobrze zabezpieczona, podobno trzyma się lepiej nawet niż normalna przeciętna siatkówka. Ostatnią kontrolę miała dzisiaj(26.03.2018). Wiem, że badanie wykazało wszystko prawidłowo: ciśnienie, stabilna wada, która nie postępuję już od dobrych kilku lat. Wszystko w normie jednym słowem. Zastanawia mnie dlaczego nie można nic z tym zrobić, skoro sitakówka jest dobrze zabezpieczona? Może warto wybrać się do innego specjalisty, gdzie jest bardziej indywidualne podejście a nie tak intrumentalne? Dziewczyan się ewidentnie na to skarżyła. Czy istnieją jakieś metody, które mogłyby pomóc mojej dziewczynie, zlikwidować jej wadę wzroku? Przez to wszystko wpadam w depresje, gdyż dziewczyna jest bardzo kulturalna i inteligenta, dobrze wykształcona, ale niestety z takim problemem. Byłbym wdzięczny za wszelkie rady wskazówki, co by można w takiej sytuacji zrobić. Ja wierzę, że się da. Pozdrawiam

Witam.czy Pana dziewczyna chce się operowac? Czy Pan chce ją zoperowac ?siatkówka nie jest żadnym przeciwskazaniem za zabiegu refrakcyjnego tylko rogowka tak jak Pan przeczytał. Może się boi? Może ma rację ze się boi? Czytal Pan o powiklaniach? Ile ma tych komórek srodblonka??może jest jeszcze coś czego Pan nie wie o jej oczach? W tej dziedzinie medycyny jest duzy postęp. Można to zrobić za 10 lat. Tez będzie dobrze. Nie pisze Pan ile jest tej wady. Normalna rogowka ma 540 mikronów grubości. Zostać musi 300 po zabiegu. Pozdrawiam serdecznie