Jakie są metody na odbudowanie śluzówki żołądka?

Witam. Choruję na przewlekłe zanikowe zapalenie błony śluzowej żołądka w stopniu małym. Przyjmuję codziennie helides w dawce 20 mg. Średnio co kilka tygodni dolegliwości się nasilają- ból żołądka w dzień i w nocy, wzdęcia, biegunka. Czy oprócz diety i przyjmowania IPP są jakieś metody na odbudowę śluzówki żołądka?

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze konieczna jest odpowiednia kontrola w gastroskopii i Ew modyfikacja leczenia. Proszę koniecznie udac się do lekarza gastroenterologa