Jakie są metody zapamiętywania i koncentracji?

Jestem osoba niepełnosprawna, okoloporodowe.Trudnosci z zapamietywaniem oraz koncentracja .Jakie sa metody zapamietywania i koncentracji? Bo zapisalem sie do szkoly policealnej

Jeśli chodzi o metody zapamiętywania, może Pan odszukać w wyszukiwarkach internetowych wiele technik, po wpisaniu "mnemotechniki" - czyli techniki zapamiętywania.
Są wśród nich m.in. pałac pamięci, słowa haki, metoda układania historyjek. Jest ich mnóstwo, więc z pewnością dobierze Pan technikę, która będzie dla Pana najatrakcyjniejsza.
W kwestii technik poprawiających koncentrację polecam np. metodę złotych godzin - nauka w cyklach o długości 45min, po czym 10 min przerwy po każdym; metodę pomarańczy Rona Davisa, stosowaną do zwiększenia koncentracji, lub naukę wg Pana indywidualnego wzorca myślenia - czyli w zależności od tego czy jest Pan słuchowcem, wzrokowcem, czy kinestetykiem. Jest też wiele gier dostępnych na smartfony czy komputer, które pomagają usprawnić funkcje poznawcze.
Pozdrawiam.

Dzień Dobry Panu,

Gratuluję Panu podjęcia decyzji, celem dalszej edukacji.

Pomocne byłyby mnemotechniczne techniki pamięciowe.

Polecam Panu książki Tony'ego Buzan'a, myślę, że są dostępne do wypożyczenia w bibliotece.
Z mojej strony istotne znaczenie na pamięć i koncentrację ma tryb życia, czyli systematyczny ośmiogodzinny sen (od 22.00-06.00), odżywianie, zażywanie suplementów: magnez, wit.D3 z wit.K2, wit.B6, relaksacja, medytacja, przebywanie na powietrzu- teraz w Krakowie ograniczenie, z racji smogu.

Życzę Panu nauki sprawiającej radość,
Irena Mielnik-Madej