Jakie są możliwe konkretne wady rozwojowe, które mogą wystąpić u płodu spowodowane wystąpieniem wirusa opryszczki w ciąży?

1) Jakie są możliwe konkretne wady rozwojowe, które mogą wystąpić u płodu spowodowane wystąpieniem wirusa opryszczki w ciąży? 2) Czy wady te mogą zostać wykryte podczas badania USG i na jakim etapie ciąży? 3) Czy wady te pojawiają się u płodu do określonego etapu rozwoju? 3) Czy są jakieś badania genetyczne, które potwierdzają lub wykluczają ewentualne wady u płodu spowodowane wystąpieniem tego wirusa, np Nifty lub inne?Czy są ewentualnie jakieś inne badania, które są w stanie to stwierdzić

Lek. Tomasz Budlewski

przede wszystkim zależy gdzie opryszczka wystąpiła i należy zachować higienę tak aby nie przenieść infekcji w okolice dróg rodnych. proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego ciążę.