Jakie są najlepsze diety i ćwiczenia, by uzyskać płaski brzuszek?

Dzień dobry 1> mam 160 cm i ważę 58 kg...=[ jestem kobietą...mam dosyć stresujący i przyspieszony tryb życia...aktywność fizyczną stanowią dla mnie spacery z psem 2> nie podejmowałam prób odchudzania się 3>nie występuję ale mój tata ma spory brzuch? 4>nie nie byłam 5> posiłki w tygodniu 10:00 śniadanie 2 może 3 kanapki z serem żółtym - herbata ok 16:00 obiad np. ziemniaki ze schabowym i surówką z pomidora< kompot z owoców>porcja jak dla chłopaka =[ 20:00 kolacja tzn nie zawsze = zapiekanka cola < podjadanie po między> posiłek w weekend 12:00 śniadanie jajecznica z 2-3 jajek cola 15;00 obiad - spagetti z mięsem mielonym 18:30 kolacja zazwyczaj fast food najczęściej kfc 6>nie nie choruję na żade choroby.
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Pani masa ciała mieści się w normie. Nie ma Pani nadwagi. Powinna Pani jednak zmienić nawyki żywieniowe, aby zapobiec problemom zdrowotnym. Nie podała Pani swojego wieku.

Popełnia Pani następujące błędy:
- odstępy czasowe między posiłkami są zbyt duże,
- jada Pani za mało warzyw, nabiału, owoców, węglodowanów złożonych w postaci: kasz, ryżu brązowego, makaronu razowego, ciemnego pieczywa,
- spożywa Pani zbyt dużą ilość: fast foodów, kalorycznych pokarmów,
- kotlety mielone i schabowe są bardzo kaloryczne i niedozwolone w diecie odchudzającej,
- ser żółty jest źródłem wielu kalorii,
- nie napisała Pani o wypijanych napojach i słodzeniu, aczkolwiek napoje typu cola zawierają ponad 100 kcal w 1 szklance napoju.

Proponowałabym zapoznanie się z Piramidą Zdrowego Żywienia.
Jest ona dostępna pod adresem:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Zalecałabym  spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.
Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

POZDRAWIAM