Jakie są najlepsze pozycje seksualne, w których można zajść w ciążę?

Witam.Jestem kobietą i mam 34 lata.Mam juz jedno dziecko i chcę ponownie zajść w ciążę.Jakie są najlepsze pozycje seksualne w których można zajść w ciążę?

Dzień dobry.

Zasadniczo przyjmuje się, że najlepsze do zajścia w ciążę są pozycje, które sprzyjają głębokiej penetracji.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Pozycja seksualna nie jest kluczowa dla zapłodnienia. Największe znaczenie ma stan zdrowia (zarówno kobiety i mężczyzny), obserwacja cyklu (pomocny może okazać się kalkulator dni płodnych lub testy owulacyjne) oraz regularne współżycie.

Sprzyjającym czynnikiem mogą być jednak te pozycje, w których dochodzi do głębokiej penetracji - np. klasyczna z kobietą leżącą na plecach. Po stosunku można przez jakiś czas pozostawać w pozycji leżącej oraz zaciskać mięśnie kegla.

Pozdrawiam!

Witam, szanse na zajście w ciążę zwiększa nie tyle pozycja współżycia ile czas, w którym na przestrzeni cyklu do współżycia dochodzi. Optymalnie jest współżyć w okresie około owulacyjnym w pozycji umożliwiającej głęboką penetrację a po stosunku pozostać w pozycji, która sprawi,że nasienie pozostanie jak najdłużej w okolicy szyjki macicy. Pozdrawiam