Jakie są najnowsze metody leczenia wrastających paznokci?

Grzybicę paznokcia leczę kilkanaście miesięcy i jest to dość skomplikowany proces, ponownie zażywam tabletki (są dość silne). Teraz dermatolog poinformował mnie, że pojawił się prawdopodobnie problem wrastającego paznokcia (paznokieć dwukrotnie odpadał, i być może teraz nie rośnie jak należy). Lekarz wspomniał o jakiejś metodzie leczenia tego paznokcia, tylko nie pamiętam jak się nazywa, nie jest to na pewno zabieg urywania paznokcia, nie są to też klamry i nie we wszystkich gabinetach się go przeprowadza. Chciałabym wiedzieć na czym taki zabieg polega, czy wykonuje się go tylko w prywatnych gabinetach?

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Metody leczenia wrastających paznokci można podzielić na zachowawcze i zabiegowe.
Leczenie zachowawcze polega na bardzo starannej higienie stóp, stosowaniu odpowiednio dobranego obuwia, unikaniu mechanicznych urazów.

Do zabiegowych zaliczamy metody operacyjne (m.in. częściowe wycięcie, ściągnięcie paznokcia) oraz metody nieoperacyjne - zakładanie klamr oraz rurek. Zabiegi te są przeprowadzane w niktórych gabinetach dermatologicznych, gabinetach medycyny estetycznej czy kosmetycznych.
Pozdrawiam.