Jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia i metody odchudzania?

Witam. Mam prawie 15 lat i 167 wzrostu. Ważę ok 65 kg. Moim problemem są biodra, uda i brzuch. Naprawdę jestem już sobą załamana. Trudno mi dobrać np. spodnie, bo zawsze są za małe. Niestety jem dość dużo słodyczy, ale postanowiłam to zakończyć. Staram się ćwiczyć różne ćwiczenia typu brzuszki, nożyce, skłony itd. Zwykle robię je co 2 dni, ale po kilku razach zapominam lub z braku czasu przestaję. Może byłabym bardziej zdeterminowana, gdybym miała pewność, że po ćwiczeniach w nie za długim czasie stracę zbędne centymetry.

Chciałam prosić o dobranie najskuteczniejszych ćwiczeń, które spowodują, że będę szczuplejsza. Nie chodzi mi o ćwiczenia, w wyniku których stracę parę kilogramów, tylko dzięki którym stracę tkankę tłuszczową. Ponieważ często tracę nadzieję, że mogę być szczupła, bardzo proszę o ćwiczenia, których chociaż małe efekty będę widoczne po np. tygodniu... Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Jeśli zaczniesz zdrowo się odżywiać i uprawiać regularny sport, Twoja masa ciała powinna szybko ulec zmianie. Pamiętaj, żeby nie stosować popularnych diet odchudzających, bo to bardzo niekorzystne w Twoim wieku dla zdrowia (może spowodować zanik miesiączki, zahamowanie wzrostu, rozwoju itd.), ale również prawie zawsze powoduje efekt jojo, czyli powrót do dawnej masy ciała. Twoim błędem jest spożywanie małowartościowych produktów dostarczających dużych ilości kilokalorii, cukrów prostych i tłuszczu.

Pamiętaj, że sport bez udziału prawidłowego żywienia nie da efektów utraty masy ciała, natomiast sama dieta bez aktywności fizycznej będzie trwała znacznie dłużej. Dlatego powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować, od czasu do czasu pozwalając sobie na drobne przyjemności (np. raz w tygodniu, ale nie częściej). Znajdziesz je w artykułach

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Jeśli chodzi o trening, to należy ćwiczyć minimum 30 minut dziennie, aby wydajnie spalać tkankę tłuszczową. Trening należ zacząć od ćwiczeń siłowych, np. brzuszków, pompek czy innych ćwiczeń na siłowni, a po kilkunastu minutach przejść do części aerobowej (rower, pływanie, jogging, marsz czy steper). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średnio intensywnie przez minimum 30 minut. Wykonuj różne ćwiczenia, dzięki temu nie znudzisz się, ale również pobudzisz do pracy większą ilość mięśni.

Pozdrawiam.