Jakie są naturalne metody leczenia zapalenia zatok?

Szanowna Pani Doktor/Panie Doktorze, jestem kobietą i mam 21 lat. Od około 8 lat choruję na zatoki: czołowe i szczękowe (które po wyleczeniu zębów już od 2 lat nie bolą). Ostatnio leżałam tydzień w łóżku i nigdzie nie wychodziłam, ponieważ miałam ostre zapalenie zatok, przyjmowałam antybiotyki i mam nadzieję, że na jakiś czas mi pomogą. Podczas leżenia w domu zauważyłam, że pojawił się nowy ból w okolicy karku, z lewej strony. Wydaje mi się również, że miałam też małą gulkę w tym miejscu, która po dwóch dniach zniknęła. Czy to może mieć coś wspólnego z zapaleniem zatok? Jeżeli to są węzły chlonne, to jak sobie z nimi radzić? Czy można skutecznie zaleczyć zatoki (tak, żeby ból nie powracał) w naturalny sposób? Co powinnam robić albo czego unikać? Bardzo proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku, Monika Brola

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane dolegliwości stanowią wskazanie do konsultacji laryngologicznej. Lekarz zbierze dokładny wywiad, przeprowadzi specjalistyczne badanie, zleci również niezbędne badania dodatkowe.

Diagnostyka laryngologiczna może wykazać obecność zmian, które można skorygować zabiegami laryngologicznymi - a to daje szansę na pozbycie sie problemu.

Pozdrawiam