Jakie są normy glikemii w ciąży?

Dzień dobry,

choruję na cukrzycę od jakiegoś czasu. Obecnie jestem w trzecim miesiącu ciąży i zastanawiam się nad poziomem glikemii, jaki jest zalecany dla kobiet spodziewających się dziecka. Proszę o szybką odpowiedź.

Zalecane przez Polskie Towarzystwo Diabetologiczne normy glikemii w ciąży są bardzo restrykcyjne. Zaleca się, aby profil glikemii nie odbiegał od profilu osoby niechorującej na cukrzycę. Na czczo zalecany przedział to 60 - 90 mg/dl, po posiłku 120 mg/dl (pomiar 1,5 - 2 h po), między 2 a 4 w nocy >60 mg/dl, średnia glikemia dobowa 95 mg/dl i HbA1c (zaleca się oznaczenia co 6 tyg.) < 6,1 %.