Jakie są objawy ciążowe?

Witam,

mam następujące objawy: - brak okresu od 7 dni, - powiększone piersi, -częste oddawanie moczu, -bóle brzucha (większe były w czasie dni kiedy powinnam mieć okres, mogłam spać tylko na plecach). Od 2 dni jest lepiej, ale i tak lepiej jak śpię na plecach.-stałą temp 37st, choć dziś miałam 37,2 ale może byłam przegrzana pod dwiema pierzynami ;) -mam rozpulchnioną macice i obniżoną -test ciążowy robiłam w dniu @ i wyszła jasna różowa kreska, ale ponieważ test miałam otwarty (z ciekawości, ale leżał w oryginalnym opakowaniu) a wyczytałam, że trzeba go użyć zaraz po otwarciu więc stwierdziłam,że jest nie ważny i zrobiłam go z ciekawości z południowego moczu.
Jestem za granicą wiec do lekarza pójdę za jakieś 2,3 tyg. W Polsce już zamówiłam nowe testy i lada dzień powinny przyjść, ale tyle się naczytałam w internecie, że w sumie wszystko mówi, że to może być ciąża ale jakoś nie wierzę, że to może być prawda- bardzo bym chciała.
Jakie jest prawdopodobieństwo, że to ciąża a nie żadne choróbsko. Jeśli to może być jakaś choroba to co np.?
Aha i jak to jest z macicą w ciąży? Jedni piszą, że obniżona i rozpulchniona inni, że rozpulchniona ale wysoko?
Bardzo dziękuję

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Najczęstszą przyczyną opóźniania się miesiączki jest ciąża. Tak więc prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia, jest w Pani przypadku spore. W przeciwnym razie, może Pani cierpieć na zaburzenia hormonalne, typu hiperprolaktynemia. Jest jednak dużo za wcześnie, żeby móc diagnozować jakiekolwiek choroby, nawet jeśli jednak nie jest Pani w ciąży.
Powinna Pani rzeczywiście powtórzyć test (polecam artykuł: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0). W czasie ciąży trzon macicy jest rozpulchniony, ale we wczesnym etapie nie zmienia wyraźnie swojego usytuowania. Może chodzi Pani o szyjkę macicy- jest ona twarda, zamknięta i usytuowana nisko.
Pozdrawiam!