Jakie są objawy guza tarczycy?

Dzień dobry . Mam do was jedno pytanie : Jak może wyglądać guz tarczycy i jakie są jego objawy . Jak można go wykryć . Proszę o odpisanie bo dla mnie to jest ważne . I będę bardzo za to wdzięczna . Jak komuś głowa boli i mu jest nie dobrze. Ale ja wiem że nie jestem w ciąży. Do widzenia .

Witam, guz tarczycy może nie dawać żadnych objawów, jeśli funkcja tarczycy jest zachowana. Jeśli jest mały (tzn.poniżej 1cm), może być niewyczuwalny w badaniu palpacyjnych (badaniu tarczycy). Jeśli jest większy, może być widoczny tzw.gołym okiem, albo wyczuwalny. Jeśli Podejrzewa Pani, że są jakieś zmiany w tarczycy, najlepiej byłoby wykonać badanie usg tarczycy oraz TSH (żeby ocenić, czy ona dobrze działa), nawet niewielka zmiana w tarczycy może dawać objawy nadczynność tarczycy- m.in.ubytek masy ciała, nerwowość, bezsenność, potliwość, kołatanie serca i.in. Co do bólów głowy, jeśli chodzi o przyczyny endokrynologiczne, to może je powodować podwyższony poziom prolaktyny. Są też oczywiście inne przyczyny (np.neurologiczne).