Jakie są objawy nagłej schizofrenii?

Czy podczas ataku paniki, można odczuć silne podniecenie seksualne bez przyczyny? Miałem ostatnio atak paniki, byłem w miejscu publicznym kiedy to się stało, starałem się nie panikować i jakby nigdy nic przeczekać aby to przeszło - miałem objawy derealizacji, silnego lęku, jak spojrzałem na kobietę, nagle naszły mnie dziwne myśli i odczułem sztuczne podniecenie. wszystko przeszło po godzinie jakoś.. Naczytałem się, że schizofrenia nagła może objawić się silnym lękiem z podnieceniem.

Dzień dobry. Jeżeli mamy podwyższony poziom lęku, który momentami nasila się do tego stopnia, że występują opisane przez Pana objawy, które nazywamy atakiem paniki a jednocześnie nie ma racjonalnego zagrożenia, nasz mózg usiłuje jakoś zinterpretować nagłe pobudzenie. Kierując swoją uwagę na kobietę być może doznał Pan tzw. transferu emocjonalnego - mózg uznał, że to, co Pan czuje to podniecenie czyli raczej biologicznie zapisana reakcja na widok obiektu. Niezależnie od objawów i ich nasilenia, opisana przez Pana trudność wygląda zdecydowanie na zaburzenia o podłożu lękowym (również obawa przed poważną chorobą psychiczną wpisuje się w ten obraz). Nie ma sensu cierpieć i zachęcam Pana do umówienia się na konsultację psychologiczną. Skuteczna interwencja terapeutyczna pozwoli Panu na powrót do równowagi i podniesienie poziomu umiejętności radzenia sobie z lękiem w przyszłości. Pozdrawiam.

Witam Pana
Fakt, że podczas ataku paniki wystąpiło u Pana podniecenie
nie jest wystarczający do zdiagnozowania schizofrenii.
Schizofrenia nie jest diagnozowana na podstawie jednego
kryterium, ale na postawie zespołu objawów.
Konieczna jest osobista konsultacja z lekarzem psychiatrą.
Natomiast żeby skutecznie wyleczyć ataki paniki
i zaburzenia lękowe należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl