Jakie sa objawy niedowidzenia oka?

Jakie są objawy niedowidzenia oka?Czy takie jakby widzenie za mgłą jest tego objawem?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Widzenie jak za mgłą jest najczęściej objawem zaćmy lub wady wzroku.
Wskazana wizyta u lekarza okulisty - wykona on pełne badanie okulistyczne i oceni ostrość widzenia. Na tej podstawie będzie możliwe ustalenie przyczyny występujących objawów "niedowidzenia".