Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są objawy trafienia w nerw kulszowy poprzez zastrzyk w pośladek?

dzien dobry chcialbym uzyskac jakie sa objawy trafienia w nerw kulszowy poprzez zastrzyk w posladek i ile czasu taki nerw ewentualnie sie regeneruje
MĘŻCZYZNA, 30 LAT 10 miesięcy temu

Co 8 minut dochodzi do udaru mózgu. Zapobiegajmy udarom!

Jak wiemy z danych Fundacji Udaru Mózgu, każdego roku odnotowuje się 60?70 tys. przypadków udarów mózgu, aż 30 tys. z nich kończy się śmiercią. Udary to najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Koszty związane z leczeniem pacjentów po udarach, rehabilitacją i świadczeniami z tytułu niezdolności do pracy wynoszą około 1,5 mld zł rocznie. Tymczasem, zdecydowanie taniej i łatwiej jest zapobiegać powstaniu udaru, niż leczyć i zmniejszać jego skutki. Ogromne znaczenie podczas ataku ma czas, w którym chory otrzyma pomoc. Bardzo istotna jest świadomość na temat możliwych symptomów tej choroby. Badania pokazują, że 25 proc. z przebadanych kilkuset pacjentów nie potrafiło wymienić ani jednego objawu udaru. Tylko 10 proc. badanych było w stanie wymienić co najmniej trzy objawy udaru.

witam,

objawy mogą być na zasadzie pieczenia danej okolicy, ból promieniujący wzdłuż kończyny, zaburzenia czucia jakiegoś obszaru w kończynie dolnej, możliwe problem motoryczny przy dużym podrażnieniu, wszelkiego rodzaju objawy wegetatywne jak zwiększona potliwość skóry bądź zaburzone czucie.

Objawy powinny w ciągu kilku dni do kilku tygodni się cofnąć. Myślę, że maks 2-3 tygodnie.

Dodaj, że trafienie w nerw jest rzadkie i trudne ale akurat n kulszowy jest dość duży więc raczej nie wbija się z niego igieł.

pozdrawiam
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety