Jakie są pierwsze objawy alzheimera?

Dzien dobry, proszę o podanie pierwszych objawów alheimera. Moi rodzice się starzeją i bardzo chciałabym być czujna i wyłapać pierwsze sybnały. Teraz wszędzie straszą tą chorobą. Dziękuję z góry!

Witam Panią. Przede wszystkim proszę nie ulegać tym strachom. Z wiekiem oprócz naszego ciała nasz mózg również się starzeje. Mamy więc problemy z pamięcią większe, bądź mniejsze. Choroba, której się Pani obawia jest jedną z trudniejszych dla samego chorego i otoczenia. Gdyby Pani zauważyła jakieś niepokojące objawy warto się skontaktować z lekarzem o specjalności psychogeriatra. Proszę jednak uważać na lęk "na zapas" który będzie rozwijał w Pani myślach najczarniejsze projekcje. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Pana Serdecznie,

Proszę przede wszystkim nastawić swoje myślenie na pozytywne.

Tak to już jest, że ok.90 % rzeczy, które zajmują umysł, po prostu nie wydarza się.

Życzę Pani tylko dobrego nastroju,
Irena Mielnik-Madej

Zwykle pierwsze objawy jakie obserwuje się w przebiegu tej choroby to zaburzenia pamięci. Ale nie każde trudności z pamięcią od razu zwiastują tę chorobę. Najlepiej, w razie jakichś wątpliwości proszę udać się do lekarza neurologa i do psychologa. Po badaniu i ocenie funkcji poznawczych będzie Państwo mieć diagnozę dotyczącą ewentualnych trudności.