Jakie są pierwsze objawy sklerozy?

Witam, mam pytanie w imieniu mojej mamy. Od jakiegoś czasu mama ma problem z przypomnieniem sobie faktów, np. sprzed tygodnia, miesiąca. Dziś jednak wydarzyło się coś bardzo niepokojącego. Mama obudziła się o ok. 4 nad ranem i nie pamiętała co ma robić rano, że idzie do pracy, gdzie ta praca, co tam robi. Mama ma 58 lat. Wczoraj wypiła lampkę szampana. Zażyła też lek nasenny. Jest świeżo po konsultacji z neurologiem (październik), po rezonansie głowy - nic nie wykazano. Co może być przyczyną?

Koniecznie Mama powinna zrobić testy oceniające zdolności zapamiętywania. MRI głowy wypadło prawidłowo
Mama wzięła lek nasenyy i WYPIŁA SZAMPANA wieczorem. To mogło spowodować zaburzenia poranne pamięci i orientacji!
Czy Mam nie ma zaburzeń depresyjnych? Czy nie nadużywa leków uspokajających??