Jakie są powikłania zmniejszenia żołądka?

Witam . Mój ojciec ma około 190 cm wzrostu ale waży kolo 140 kg . Ma 62 lata i otyłość daje się pozaznie we znaki . Problemy z kregoslupem i nogami . Zabieg zmniejszenia zoladka byłby zabiegiem praktycznie ratującym życie . Janbardzo obawia się o to ze może nie przeżyć operacji. Chciałbym się dowiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo nie powodę nią takiej operacji i jaki typ operacji jest najmniej inwazyjny i narażony na komplikacje i powikłania. I gdzie można zglosic się na konsultacje w jego sprawie (swietokrzyskie)

Dzień dobry,

najzdrowszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem - co za tym idzie - najmniej inwazyjnym jest redukcja masy ciała pod opieką doświadczonego dietetyka. Odpowiednio zbilansowany jadłospis pozwoli Panu tacie schudnąć ok 4 kg na miesiąc.

Pozdrawiam

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!

Najmniej inwazyjnym sposobem, który będzie najbezpieczniejszy jest skuteczna redukcja masy ciała z pomocą doświadczonego dietetyka. Zaczynając od małych zmian i wprowadzając je w życie w ciągu kilku miesięcy osiągnie się znaczną redukcję masy ciała- a to bardzo pozytywnie wpłynie na samopoczucie pacjenta. Przy odpowiednio przygotowanym jadłospisie i współpracy ze strony pacjenta można uzyskać utratę masy ciała na poziomie około 24 kilogramów w ciągu 6 miesięcy.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:

Żeby schudnąć trzeba jeść
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/zeby-schudnac-trzeba-jesc.html?c=9