Jakie są powody nieregularnych miesiączek?

Witam, mój problem to nieregularny okres. Zdażają się spóźnienia o miesiąc, tzn. W danym miesiącu gdy dostaję okres to następny mam za 2 miesiące. Pierwsze o czym myślę to ciąża ale zawsze upewniam się robiąc test, chciałam dowiedzieć się czy przyczyną tego może być moja Niedowaga 46kg przy 165cm lub czy ma na to wpływ że miałam operacyjnie wycięty wyrostek robaczkowy. Czytałam dużo na temat nieregularnej miesiączki ale potrzebuję rady jakiegoś specjalisty.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pani dolegliwości mogą wynikać z niedowagi. Przy tak niskim BMI może nie dojść do owulacji. Ale oczywiście w takim wypadku wskazana jest porada specjalisty, żeby wykluczyć inne przyczyny nieregularnego miesiączkowania.