Jakie są powody poronień i jak utrzymać ciążę?

Witam! Mam 39 lat, 2-letniego synka i kochanego męża. Z racji mojego wieku, po urodzeniu dziecka, bardzo staraliśmy się z mężem o następne... I tu nagle zaczęły się schody. Zaszłam w 2 ciążę po 8 miesiącach od porodu, ale po 2 miesiącach poroniłam. Zrobiliśmy sobie z mężem 6 miesięcy przerwy, żebym się zregenerowała i wzięliśmy się do pracy. A tu nic. :( Po 2 latach od urodzenia dziecka wreszcie zaszłam w 3 ciążę - najgorsze jest to, że znowu w 2 miesiącu ją straciłam. Lekarzowi prowadzącemu (do którego trafiłam w 2 tyg. ciąży) dokładnie opowiedziałam o moich problemach z prolaktyną - bo to przez jej podwyższony poziom na pewno tracę kolejną szansę na dziecko. Lekarz przepisał mi luteinę (1 tab. na dobę), ale nie zlecił żadnych badań potwierdzających, że ta dawka luteiny jest dla mnie wystarczająca. Moje wyniki prolaktyny sprzed zajścia w ciążę: (na czczo) 470, po godzinie, po tabletce - wynik był 10-krotnie wyższy. Przed urodzeniem dziecka miałam miesiączki 25-27 dni, krwawienie przez 3-4 dni. Po porodzie moje miesiączki są co 23-24 dni, a krwawienie utrzymuje się przez 5-7 dni (zapewne długość krwawienia wynika z powiększenia się rozmiarów macicy w porównaniu do rozmiarów sprzed porodu). Nie mam i nigdy nie miałam syndromu napięcia przedmiesiączkowego. Jedynie pierwszego dnia okresu zdarza się, że boli mnie podbrzusze - ale tabletka przeciwbólowa załatwia kwestię. Moje pytanie do Państwa: Co mam przebadać, może jakieś hormony (tylko w którym momencie cyklu?), żeby móc z takimi wynikami pójść do kolejnego lekarza i żeby zajął się moim przypadkiem na poważnie - a nie na odwal się... :( Jak utrzymać następną ciążę?

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie! Jeżeli nie jest Pani zadowolona z opieki Pani lekarza prowadzącego, powinna Pani zastanowić się nad jego zmianą. Konsultacja internetowa nie zastąpi w pełni wizyty w gabinecie lekarskim. Do ustalenia badań diagnostycznych konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu lekarskiego na temat chorób przewlekłych, przyjmowanych leków itp. W przypadku zaburzeń cyklu i problemów z zajściem w ciążę zaleca się wykonanie następujących badań. LH, FSH, estrogeny, testosteron, prolaktynę, przy czym LH i FSH oznaczamy w 7 dniu cyklu, Estrogeny i ponownie LH około 14 dnia cyklu oraz progesteron tetosteron, prolaktynę - około 21 dnia cyklu. Ze względu na podwyższone wartości prolaktyny zaleca się oznaczenie TSH, gdyż hiperprolaktynemia nierzadko związana jest z niedoczynnością tarczycy. Niestety pytanie o sposób na utrzymanie ciąży jest zbyt rozległe. By ustalić zalecenia dla Pani, w pierwszej kolejności należałoby ustalić przyczynę poronień. W tym celu powinna się Pani zgłosić do ginekologa. Pozdrawiam